MATERIÁL – WPC – GCC

Pretože sa všetko začína pri základoch

Kvalita finálneho produktu značne závisí od použitých surovín a výrobnej technológie. Pri výrobe produktov WPC je mimoriadne dôležitá použitá surovina požadovanej kvality. Použitie surovín rovnakej kvality zabezpečuje spoľahlivosť konečného produktu.


WPC DECK pri každom produkte venuje osobitnú pozornosť pri výbere surovín. Výrobky zo surovín WPC a GCC sa pripravujú na základe jedinečnej receptúry pri dodržaní prísnych kvalitatívnych požiadaviek.

Sme oddaný kvalite a udržateľnosti.

17 ročné skúsenosti a vývoj hovorí sám za seba – nesľubujeme to, čo nevieme splniť.

GCC nie je len materiál, je to vlastne geniálne riešenie

Surovina GCC patri do TOP 20 najlepších osvedčených svetových stavebných materiálov.

Pomocou GCC (German Compact Composit) došlo k vyvinutiu materiálu na báze drevo-polymér, ktorý je naozaj všestranný. Základnú zložku tvorí 75 % drevených vlákien, ktoré pomocou patentovaného procesu sú doplnené pridaním ekologických prísad a polymérov. Materiáli vyrobené v Nemecku neobsahujú PVC a majú všestranné využitie. Produkty vyrobené z GCC zabezpečujú stále dokonalú formu vďaka vysokej odolnosti a veľmi nízkej tepelnej rozťažnosti. Pretože základnou zložkou je drevo, časom v dôsledku prirodzených procesov sa farby a odtiene menia. Chemickú impregnáciu sme cielene vynechali a spoliehame sa na vlastnú ochranu produktov z prírodných materiálov. 14 ročné skúsenosti a výskum hovoria sám za seba – nesľubujeme to, čo nevieme splniť!

Stálosť je našou srdcovou záležitosťou!

Nič nezobrať z prírody ale investovať do budúcnosti. Našou prioritou je výroba inovatívnych materiálov, ktorých trvácnosť patrí do významnej oblasti. O prírodných cykloch rozmýšľame cieľavedome a vo výrobe používame výlučne drevo, ktoré je na 100% udržateľné, pretože pochádza z domácich lesných hospodárstiev. Navyše naše produkty sú recyklovateľné: staré produkty vyrobené z GCC znovu oživia, pričom hodnota výrobného procesu sa opäť navyšuje.

POWOLIT

Chladný zovňajšok skrýva jemnosť. POWOLIT je jedným z podtypov GCC. Spája v sebe tri divy sveta. POWOLIT popri dreve a polyméru je obohatený aj štrkom s cieľom dosiahnuť hrubší a pevnejší povrch. Vďaka uzavretému povrchu sa stáva silnejším a odolnejším voči škvrnám a opotrebeniu, oproti produktom na báze bežného dreva. POWOLIT je prírodný a meniaci sa materiál. Farby produktov sa rokmi stávajú svetlejšími a dostávajú pekný vzhľad.

GCC – Čo je to vlastne a čo dokáže?

// materiál s vysokým obsahom dreva (75%)
// odolný povrch
// farbený materiál
// prirodzený vývoj farieb
// masívny produkt
// vysoká nosnosť
// poskytuje príjemný pocit pre bosé nohy
// chôdza je bezpečná
// neštiepi sa
// je vhodný na hry podľa DIN EN 71-3
// ľahko obrábateľný, ako drevo

WPC DECK – WPC pretože to nie je plast

Materiál WPC DECK WPC (Wood Plastic Composite) bol vyvinutý v spolupráci s beologic. Hlavnou zložkou sú 55% drevené vlákna, ďalej ekologické prísady a 35% polymérov. Tato surovina, ktorá je vyrobená v Európe je recyklovateľná a ekologická, má všestranné využitie.

Surovina je založená na báze dreva a nie plastu alebo iných výplňových materiálov. Vďaka vysokému obsahu drevených vlákien na hotovom povrchu je vidieť drobné drevené častice. 17 ročné skúsenosti a vývoj hovorí sám za seba – nesľubujeme to, čo nevieme splniť.

WPC DECK WPC – Čo je to vlastne a čo dokáže?

// materiál na báze dreva (55%)
// odolný povrch
// farbený materiál
// vysoká nosnosť
// poskytuje príjemný pocit pre bosé nohy
// chôdza je bezpečná
// neštiepi sa
// ľahko obrábateľná